نماد سایت Dentist Community

هزینه ارتودنسی در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟ + هزینه شکستن براکت ارتودنسی

هزینه ارتودنسی دندان

تعرفه و هزینه ارتودنسی دندان با توجه به انتخاب نوع درمان، ابزارهای قابل استفاده، طول مدت درمان، شدت ناهنجاری فک و دندان و تخصص دندانپزشک و متخصص ارتودنسی، می تواند متفاوت باشد. اما همواره در نظر داشته باشید که برای درمان های اساسی که مربوط به دهان و دندان می باشد، همواره بهترین متخصص ارتودنسی در تهران را انتخاب نمایید تا در این زمینه تخصص لازم را داشته باشد و شما را به نتیجه دلخواه برساند. مجموعه مقالات ” مطالب کاربردی درباره ارتودنسی” را از دست ندهید. با این مقالات شما با آگاهی درمان مطمئن‌تری را پشت سر خواهید گذاشت.

جدول قیمت ارتودنسی

نوع درمان ارتودنسیشروع قیمت (سال ۱۴۰۱)
هزینه ارتودنسی متحرک تک فک۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان
دستگاه فانکشنال ثابت۱۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان
ارتودنسی face mask (با پلاک متحرک یا ثابت )۱۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان
قیمت ارتودنسی ثابت یک فک (بسته به سن بیمار و نیاز به کشیدن)۱۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان
هزینه ارتودنسی ثابت دو فک (بسته به سن بیمار و نیاز به کشیدن)۲۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان
ارتودنسی برای جراحی فک (به شدت مشکل بیمار بستگی دارد)۲۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان
قیمت ارتودنسی با دستگاه هایرکس – hyrax (به هزینه درمان اضافه میشود)۴.۰۰۰.۰۰۰ تومان
هزینه اضافه شدن دستگاه فانکشنال ثابت به دستگاه ارتودنسی ثابت۴.۰۰۰.۰۰۰ تومان
هزینه ارتودنسی دندان نهفته (به ازاء هر دندان به هزینه درمان اضافه میشود)۴.۰۰۰.۰۰۰ تومان
نصب مینی اسکرو (به ازاء هر مینی اسکرو)۱.۲۰۰.۰۰۰ تومان
هزینه براکت سرامیکی هر فک۴.۵۰۰.۰۰۰ تومان
براکت دیمون (به هزینه درمان اضافه میشود)۱۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان
براکت‌های دیمون سفید۱۶.۰۰۰.۰۰۰ تومان
هزینه ارتودنسی نامرئی (شفاف) (براساس شدت مشکل، تعداد پلاک و کمپانی سازنده پلاک)۲۳.۰۰۰.۰۰۰ تا ۳۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان
هزینه نصب فیکس ریتینر هر فک۹۰۰.۰۰۰ تومان
هزینه نصب مجدد براکت (براساس نوع براکت)۲۰۰.۰۰۰ تا ۳۰۰.۰۰۰ تومان
متاسفانه هیچ یک از بیمه ها مخصوصاً بیمه تامین اجتماعی هزینه‌های درمان ارتودنسی را پوشش نمی‌دهند. البته بیمه های تکمیلی (طبق ضوابطی که مشخص می کنند) برخی هزینه های دندانپزشکی و ارتودنسی دندان را پرداخت می‌کنند.
اضافه شدن هر عدد دندان نهفته۵,۰۰۰,۰۰۰ 
اضافه شدن هدگیر ثابت۶,۰۰۰,۰۰۰
اضافه شدن فانکشنال ثابت۶,۰۰۰,۰۰۰
هزینه هرد عدد مینی اسکرو ارتودنسی۵,۰۰۰,۰۰۰
درمان با هایرکساز ۸,۰۰۰,۰۰۰ به بالا
فیس ماسک۱۲,۰۰۰,۰۰۰
فیکس ریتینر هر فک۱,۰۰۰,۰۰۰
تعویض پلاک متحرک هر فک۱,۰۰۰,۰۰۰
قیمت ریباند براکت معمولی۳۰۰,۰۰۰
قیمت ریباند براکت دیمون۴۰۰,۰۰۰
هزینه ریباند براکت سرامیکی۵۰۰,۰۰۰
ترمیم فیکس ریتینر۳۰۰,۰۰۰

هزینه‌های جانبی احتمالی درمان ارتودنسی

شکستن براکت ارتودنسی

از جمله مشکلاتی که در زمینه درمان ارتودنسی وجود دارد، شکستن براکت های ارتودنسی است که می تواند ناشی از فشار بیش از حد، تماس و یا ضربات شدید ایجاد گردد.

هزینه شکستن براکت در ارتودنسی با توجه به وضعیت شکستن براکت ارتودنسی می تواند متفاوت باشد. در برخی موارد اگر براکت ها آسیب زیادی ندیده باشند، می توان آن را دوباره استفاده کرده و تعمیر نمود. در این صورت لازم است اجزای ارتودنسی را همراه خود به متخصص دندانپزشک برده و درخواست بررسی آن را نمایید که می تواند هزینه کمتری داشته باشد.

همچنین در مورد هزینه شکستن براکت ارتودنسی باید گفت در برخی موارد، متخصصین ارتودنسی هزینه ای برای شکستن ارتودنسی در همان ابتدای درمان از شما اخذ می کنند که در این صورت، در مراجعات بعدی که این حادثه برای شما رخ داده است، هزینه شکستن براکت ارتودنسی دریافت نمی گردد.

در واقع با توجه به شدت و نوع شکستگی براکت ها و مشکل به وجود آمده، مسئله مهمی که می تواند بر هزینه جدا شدن براکت ارتودنسی اثر گذار باشد، بازگرداندن آن به وضعیت اولیه است که دندانپزشک برای اصلاح مشکل به وجود آمده، هزینه ای دریافت می کند. همچنین فاکتور دیگر می تواند نوع براکتی باشد که برای درمان ارتودنسی از آن استفاده شده است.

هزینه شکستن براکت ارتودنسی در سال ۱۴۰۱

شکستن براکت ارتودنسی از مشکلاتی است که می تواند به علل مختلف از جمله عدم توجه به توصیه های پزشک، برخورد اجسام سخت، تماس دندان ها با جسم سخت و … ایجاد گردد. این مشکل می تواند در صورت بروز ، روند درمان را مختل کند و لازم است برای حل این مشکل، به دندان پزشک متخصص مربوطه مراجعه شود.مبلغ چسباندن مجدد براکت شکسته بسته به نوع براکت، بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است.

عوامل موثر بر هزینه ارتودنسی

عوامل موثر بر هزینه درمان ارتودنسی را بطور کلی می توان به سه بخش درمانگر، تجهیزات کلینیک ارتودنسی و مواد مصرفی درمان تقسیم نمود. مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار بر حداقل قیمت ارتودنسی دندان عبارتند از:

چند نکته درباره هزینه ارتودنسی

سخن پایانی

در این محتوا به بررسی هزینه انواع ارتودنسی دندان در سال ۱۴۰۱ و سایر نکات جانبی آن پرداختیم. هزینه های ارتودنسی معمولا کاهش پیدا نمی کنند. تنها می توانیم کاری کنیم که پرداخت مبلغ آسان تر شود. مثلا به جای اینکه تمام هزینه را یکجا پرداخت کنیم قطعا به سود ما نخواهد بود زیرا هزینه کمی نیست. ولی اگر امکان قسط بندی وجود داشته باشد می توانیم هزینه ها را بهتر پرداخت کنیم. امید است این مطلب برایتان مفید بوده باشد. شما هم نظرات و تجربیات خود را در کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

خروج از نسخه موبایل