نماد سایت Dentist Community

ایمپلنت فوری دندان چیست؟ | فیلم انجام ایمپلنت فوری دندان

ایمپلنت فوری دندان

دندان ها ممکن است به دلایل مختلفی چون افزایش سن، تروما و ضربه، عدم رعایت اصول بهداشتی و … ممکن است دندان های طبیعی خود را از دست بدهند. بهترین جایگزین دائمی برای دندان های از دست رفته ایمپلنت دندان است. اگر مایلید در این باره بیشتر بخوانید؛ مجموعه مقالات ” معرفی درمان های دندانپزشکی ” را دنبال کنید. کاشت دندان به روش ایمپلنت بسیار زمان‌بر می‌باشد و از همین رو بسیاری از افراد به ایمپلنت یک روزه دندان روی می‌آورند. حال شاید برایتان سوال پیش آید که آیا واقعا ممکن است ایمپلنت در یک روز انجام شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله. در این روش پس از قرار گرفتن فیکسچر داخل استخوان فک فرد، تاج دندانی موقتی در همان روز و بلافاصله روی دندان قرار می‌گیرد تا زمانی که پایه ایمپلنت به خوبی با استخوان فک بیمار جوش خورده و به یکدیگر متصل شوند. در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره ایمپلنت فوری دندان بدست آورید.


افراد مناسب ایمپلنت یک روزه

به طور کلی ایمپلنت دندان می‌تواند برای هر فردی که قصد دارد جای خالی دندان‌های از دست رفته خود را پر کند، مناسب باشد. اما برخی افراد کاندیدهای بهتری برای انجام ایمپلنت یک روزه هستند. برخی از بهترین کاندیدها برای انجام ایمپلنت یک روزه دندان به شرح زیر هستند:

مراحل کاشت ایمپلنت فوری

هزینه ایمپلنت فوری دندان

لازم بذکر است که هزینه هایی همچون پیوند استخوان و سینوس لیفت در جدول زیر ذکر نشده است و نسبت به وضعیت دهان و دندان هر فرد متفاوت است

برند ایمپلنت فوریقیمت ایمپلنت فوری + روکشضمانت
ایمپلنت Sewon medix۷.۰۰۰.۰۰۰ + ۱.۰۰۰.۰۰۰۱۰ سال
ایمپلنت فوری مگاژن۸.۰۰۰.۰۰۰ + ۱.۰۰۰.۰۰۰۱۰ سال
ایمپلنت فوری Neodent۹.۰۰۰.۰۰۰ + ۱.۰۰۰.۰۰۰مادام العمر
ایمپلنت فوری اشترومن iti۱۰.۰۰۰.۰۰۰ + ۱.۰۰۰.۰۰۰مادام العمر

عوارض ایمپلنت یک روزه چیست؟

عمل جراحی و کاشت ایمپلنت به صورت یک روزه و فوری انجام می شود. شاید به دلیل عدم اطمینان از جوش خوردن درست و اصولی پیچ ایمپلنت با استخوان فک خطرات و عوارضی را برای سلامتی دهان و دندان بیمار به همراه داشته باشد. عوارض کاشت ایمپلنت به شرح زیر است:

معایب ایمپلنت فوری

مزایای ایمپلنت فوری

سخن پایانی

در این محتوا درباره ایمپلنت فوری دندان خواندیم. اگر تعداد دندان های از دست رفته زیاد باشد، هزینه کاشت ایمپلنت تکی بسیار بالا خواهد بود. به همین دلیل بیشتر مردم از پروتزهای بر پایه ایمپلنت استفاده می کنند. بسته به این که چه تعداد دندان هایتان را از دست داده اید، محل آنها در دهان چگونه است و چقدر بودجه برای درمانتان در نظر گرفته ‌اید، انتخاب بهترین پروتز در پایه ایمپلنت تفاوت می کند. امید است این مطلب برایتان کفید بوده باشد. شما هم نظرات و تجربیات خود را در کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

خروج از نسخه موبایل