نکات مهم درباره استفاده از ماسک

شرکت گیلیاد ساینسز (Gilead Sciences) روز پنجشنبه اعلام کرد که سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) رمدسیویر را برای درمان کووید۱۹ تایید کرده است،

این اولین و تنها دارویی است که سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای درمان کرونا تایید می‌کند.

سازمان غذا و داروی آمریکا چند ماه پیش مجوز استفاده اضطراری از رمدسیویر را صادر کرده بود زیرا این دارو دوره بهبود مبتلایان به کووید۱۹ را کاهش می دهد،

طبق اعلام گیلیاد، این دارو در آمریکا برای بیماران بزرگسال و اطفال ۱۲ سال به بالا و با وزن دستکم ۴۰ کیلوگرم که بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شده اند، مورد تایید قرار گرفته است.

رمدسیویر یک سوم زمان بهبودی بیماران کرونایی را کاهش می‌دهد

پیش از این یک تحقیق جهانی با حمایت سازمان بهداشت جهانی نشان داده بود که رمدسیویر به درمان بیماران کرونایی کمک نمی کند تا بیماران زنده بمانند یا حتی سریعتر بهبود یابند، اما یک مطالعه آمریکایی نشان داد که داروی تزریق شده برای بیماران کرونایی حدود یک سوم زمان بهبودی را کاهش می‌دهد.

«دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا هم که ماه گذشته به کووید۱۹ مبتلا شده بود، تایید کرد که در زمان بستری در بیمارستان نظامی از این دارو به تجویز پزشکان استفاده کرده است.

رمدسیویر برای درمان کرونا

این اقدام سازمان غذا و داروی آمریکا در حالی است که سازمان جهانی بهداشت این هفته با اشاره به نتایج یک آزمایش ۶ ماهه از درمان‌های کووید-۱۹ ، اعلام کرد: نتایج این مطالعه «شواهد قطعی» نشان داده است که تاثیر داروی «رمدسیویر» و «هیدروکسی کلروکین» در درمان موارد شدید کووید-۱۹ کم یا هیچ است.

مطالعات قبلی، استفاده از سه داروی دیگر هیدروکسی کلروکین، لوپیناویر و اینترفرون را رد کرده بود. اما یافته‌های آزمایش بالینی داروی رمدسیویر که توسط موسسه ملی بهداشت آمریکا (NIH) در ماه آوریل انجام شد، نشان می‌داد استفاده از این دارو سرعت بهبودی افراد مبتلا به موارد شدید کووید-۱۹ را تسریع می‌کند.

شرکت آمریکایی Gilead Sciences به عنوان سازنده داروی رمدسیویر، با انتشار خبر نتایج مطالعه سازمان جهانی بهداشت، شاهد افت قیمت سهام خود بود.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: داده‌های این مطالعه متناقض به نظر می‌رسند. این یافته‌ها زودهنگام هستند و این شرکت به نتایج سایر مطالعات، مانند مطالعه موسسه ملی بهداشت آمریکا اشاره کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید