معرفی درمان های دندانپزشکی

عوامل ظاهری موثر در افزایش اعتماد به نفس

داشتن اعتماد به نفس،‌ یکی از مهمترین فاکتورهای زندگی هر فرد است. افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند، کیفیت زندگی بهتری را نیز تجربه می کنند و از لحاظ روانی، سالم تر هستند. زمانی که یاد بگیرید چگونه اعتماد به نفس بالاتری داشته باشید و از روش های آن استفاده کنید، می توانید از مزایای داشتن اعتماد به نفس بالا، لذت ببرید. زمانی که در جمعی نشسته اید، با داشتن اعتماد به نفس می توانید تمام توجه ها را به خود جلب کنید و با دیگران تبادل نظر و اطلاعات داشته باشید. اعتماد به نفس بالا باعث می شود که افراد در زندگی عاطفی و کاری خود پیشرفت کنند.

مفهوم اعتماد به نفس

اعتماد به نفس، تعاریف متفاوتی دارد. یکی از تعارف آن، داشتن یک احساس کلی از باور و اعتماد به توانایی های خود، برای کنترل زندگی می باشد. این احساس می تواند در تمام زمینه های زندگی باشد و یا در تعدادی از موارد خاص، آن را حس کنید. تحقیقات نشان داده است که افرادی که سطح اعتماد به نفس بالاتری دارند، به نسبت دیگران در زمینه تحصیلی موفق تر عمل کرده اند. اعتماد به نفس همچنین می تواند در زمینه انگیزه و پیگیر بودن افراد نقش پررنگی ایفا کند. برای مثال در مطالعاتی مشخص شده است، ورزشکارانی که اعتماد به نفس بالاتری دارند، با انگیزه بیشتری ورزش مورد نظر خود را انتخاب می کنند و به انجام آن مشغول می شوند. سطح اعتماد به نفس افراد حتی می تواند بر نحوه معرفی خود به دیگران موثر باشد.

مطالعه بیشتر
بررسی 10 تا از بهترین ایمپلنت دندان با قیمت که باید بشناسید

روشهای افزایش اعتماد به نفس

خوشبختانه افزایش اعتماد به نفس، راه های بسیاری دارد. شما هم می توانید اعتماد به نفس خود را در یک زمینه خاص افزایش دهید و هم می توانید اعتماد به نفس خود را به طور کلی، در همه زمینه ها درباره خودتان بالا ببرید. راه های مختلفی وجود دارد که می تواند اعتماد به نفس افراد را افزایش دهد. سریع ترین راه برای افزایش اعتماد به نفس، بالا بردن آن از طریق بهبود ظاهر افراد می باشد:

از مقایسه خود با دیگران دست بردارید

بسیار طبیعی و نرمال است که هر شخص، خودش را با اطرافیانش مقایسه کند. این مقایسه کردن ها، می تواند تاثیرات مخربی را بر اعتماد به نفس افراد بگذارد. طبق تحقیقات مشخص شده است که بین حس حسادت و حسی که افراد در مورد خودشان دارند، ارتباط مستقیمی وجود دارد. در واقع، هر چقدر میزان حسادت نسبت به دیگران در یک شخص بیشتر باشد، احساس بدتری نسبت به خودش دارد. زمانی که در حال مقایسه کردن خودتان با دیگران هستید، باید به یاد بیاورید که زندگی یک مسابقه نیست. در صورتی که نسبت به زندگی دیگران حسادت می کنید، باید نقاط قوت زندگی خود را به یاد آورید و موفقیت هایی که در زندگی داشته اید را بنویسید تا بهتر در ذهنتان جا بگیرند. همچنین نوشتن نقاط مثبت زندگی خود، کمک می کند تا بیشتر بر زندگی خودتان تمرکز کنید و زندگی افراد دیگر را رها کنید.

مراقب بدن خود باشید

در صورتی که بدن خود را دوست نداشته باشید، بسیار سخت است که اعتماد به نفس بالایی داشته باشید. افراد باید همواره از خود مراقبت کنند. انجام دادن مراقبت های لازم مثل جسمی و روحی،‌ می تواند کمک کند تا به اعتماد به نفس بالاتری دست پیدا کنید. برای مراقبت از بدن خود، راه های مختلفی وجود دارد که شامل موارد زیر می باشد:

مطالعه بیشتر
بلیچینگ دندان چیست؟ + بررسی مزایا و معایب و مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان + ویدیو انجام بلیچینگ دندان

رژیم غذایی

داشتن تغذیه سالم، فواید بسیاری برای افراد دارد؛ از جمله بالا رفتن اعتماد به نفس و عزت نفس. زمانی که رژیم غذایی مناسبی دارید و از مواد غذایی مناسب و مغذی استفاده می کنید، احساس سلامتی بیشتری دارید و قوی تر و پرانرژی تر هستید. به وجود آمدن این احساسات موجب می شود که به خودتان احساس بهتری داشته باشید و در نتیجه اعتماد به نفستان افزایش پیدا کند.

ورزش کردن

تحقیقات انجام شده، نشان می دهد که ورزش کردن به طور مداوم، منجر به افزایش اعتماد به نفس می شود. با انجام ورزش های مختلف، هورمون های دوپامین و ایندورفین وارد خون می شوند و باعث افزایش حس شادی در افراد می گردد. همچنین ورزش کردن باعث از بین رفتن چربی ها و ماهیچه سازی بدن می شود. این کار موجب می شود که افراد، به ظاهر بهتری دست پیدا کنند و با اعتماد به نفس بالاتری در اجتماع حضور پیدا کنند. همچنین داشتن اندام متناسب، به افراد جرأت بیشتری برای ابراز وجود، در جمع را می دهد.

مدیتیشن

آموختن تمرین های مدیتیشن، می تواند به بالا بردن اعتماد به نفس کمک کند. این تمرینات همچنین باعث خواب بهتری می شود که به سلامت پوست شما کمک می کند و باعث شادابی و انرژی در طول روز می شود. داشتن خوابِ با کیفیت، منجر به خوش بینی و بالا رفتن اعتماد به نفس می شود. انجام تمرینات مدیتیشن موجب کاهش استرس و اضطراب می گردد و افراد می توانند با آرامش بیشتری در موقعیت های مختلف حضور پیدا کنند. بالاتر رفتن آرامش باعث می شود که اشخاص راحت تر بتوانند اطلاعات خود را به دیگران منتقل کنند و تبادل نظر داشته باشند.

مطالعه بیشتر
جراحی دندان عقل، ضرورتی مهم + فیلم جراحی دندان عقل

رعایت بهداشت فردی

علاوه بر انجام مراقبت های لازم، ‌می بایست حتما نکات مربوط به بهداشت فردی را نیز رعایت کنید. یکی از مهمترین نکات مربوط به بهداشت، حمام کردن است. مخصوصا در فصول گرم سال باید حتما یک روز در میان استحمام کنید. شستن موها و پوست بدن باعث شادابی افراد می شود و انرژی بخش است. استحمام کردن و استفاده از موارد بهداشتی مناسب پس از آن، باعث می شود که اشخاص با دید مثبتی به زندگی نگاه کند و رفتار بهتری با دیگران داشته باشند. بهتر بودن حس و حال روانِ افراد موجب می شود که با اعتماد به نفس بیشتری، کارهای روزانه خود را انجام دهند.

مراقبت از دهان و دندان ها

بخش زیادی از اعتماد به نفس افراد، نشات گرفته از واکنش دیگران هنگام ملاقات با آنها است. اولین و مهم ترین نکته ای که افراد مختلف در لحظه آشنایی با شما به آن توجه می کنند، دندان ها و لبخند شماست. بنابراین بخش زیادی از اعتماد به نفس افراد، متکی به سلامت دندان هایشان می باشد. در دنیای امروزه، برای بسیاری از افراد جا افتاده است که اشخاصی که دندان های سالم تر و سفیدتری دارند، از لحاظ فرهنگی و اقتصادی دارای جایگاه بالاتری هستند. شما می توانید با گرفتن وقت ملاقات از دندانپزشک خوب و باتجربه، از سلامت دندان های خود مطمئن شوید و با استفاده از روش های متفاوت مانند بلیچینگ، کامپوزیت، روکش و لمینت، دندان های خود را سفیدتر کنید. همچنین برای اشخاصی که دندان های نامرتب دارند، استفاده از ارتودنسی می تواند کمک شایانی به افزایش اعتماد به نفسشان کند.

مطالعه بیشتر
لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

تغییر در نحوه پوشش

انتخاب لباس ها و نحوه پوشش، باید با توجه به موقعیت انجام شود. برای مثال برای رفتن به یک مهمانی، انتخاب لباس رسمی و اداری اصلا مناسب نبوده و هنگام ورود به مهمانی، با دیدن افراد مختلف دچار خود کم بینی می شوید و خودتان را از معاشرت با افراد مختلف منع می کنید. برای انتخاب پوشش صحیح، می توانید از متخصصین این حوزه کمک بگیرید تا شما را راهنمایی کنند و بگویند که چه نوع لباسی برای چه موقعیتی مناسب است. همچنین بسیاری از افراد وجود دارند که پوشش مناسب با اندام خود را نمی شناسند. برای مثال افرادی که اضافه وزن دارند هرگز نباید لباس هایی با طرح افقی بپوشند زیرا باعث بیشتر نشان دادن وزنشان می شود. در چنین مواقعی مشورت کردن با متخصصین حوزه مد، می تواند کمک کند که لباس هایی را انتخاب کنید که در نهایت منجر به بهتر و زیباتر نشان دادن شما شود. علاوه بر طرح ها و مدل های انتخابی، باید به رنگ های مورد استفاده نیز توجه شود. با بهتر کردن نوع پوشش خود، می توانید اعتماد به نفستان را به شدت بالا ببرید و هنگام ورود به هر جمعی،‌ با انرژی و حس خوب رفتار کنید.

تهیه شده به کمک: دکتر لیلا جبلی

مطلب پیشنهادی دیگر: راهکارهای درمان افسردگی

//انتهای رپورتاژ آگهی//

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا