تشخیص کرونا در کمتر از ۲۰ دقیقه!

استفان بوستین، استاد پزشکی مولکولی در دانشگاه آنگلیا راسکین انگلیس، آزمایش سواب کووید ۱۹ جدیدی را طراحی کرد که امیدوار است بتواند به جلوگیری از گسترش ویروس کرونا کمک کند.

این دانشمند معتقد است که این تست کرونا کمتر از بیست دقیقه می‌تواند مبتلایان را شناسایی کند. آزمایش سواب بینی و گلو می‌تواند پاسخی قوی و قابل اعتماد در مورد وجود ویروس کرونا در بیمار داشته باشد. او می‌گوید که می‌توان از آن در مدارس، فرودگاه‌ها، ادارات و سایر نقاط کشور استفاده کرد.

استفان باستین آزمایشی را طراحی کرد که می‌تواند نمونه‌ها را در مدت دو یا سه دقیقه به دست آورد و در عرض ۱۵ دقیقه به نتیجه برسد.

این آزمایش بسیار قابل اعتمادتر از آزمایش‌های دیگر است، زیرا فقط به یک موردنگاه می‌کند و فقط یک هدف ویروسی را شناسایی می‌کند.این آزمایش که Cov۲-ID نامیده می‌شود، میزان ویروس موجود در هر بیمار را تشخیص می‌دهد.

بوستین گفت: فرد مشکوک به کرونا می‌تواند تست را انجام دهد و فقط حدود ۲۰ دقیقه خود را قرنطینه کند تا نتیجه آن اعلام شود.

در سایر آزمایش‌های کرونا چند روز تا زمان اعلام نتیجه تست زمان نیاز است که در همین زمان ممکن است فرد دیگران را به کرونا آلوده کند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: در این آزمایش توسعه یافته از واکنش‌های پلیمرازی شدید با رعایت نکات ایمنی استفاده می‌شود و احتمال خطا در آن بسیار پایین است.

تا کنون چند نوع تست کرونا کشف شده است که هر کدام با درصد خطای قابل توجهی داشته و نتوانسته اند بسیاری از مبتلایان را شناسایی کنند.


بیشتربخوانید: تجهیزات دندانپزشکی


 

دیدگاهتان را بنویسید