اخبار

هر آنچه در مورد پرستار سالمند باید بدانید

پرستار سالمند ساعتی می‌تواند تمامی وظایف نگهداری سالمند را در ساعات خاصی انجام دهد. دوران سالمندی می‌تواند پر از چالش و مشکلات باشد. برخی از آنان از نظر جسمی از سلامت کامل برخوردار هستند و می‌توانند وظایف خود را انجام دهند. اما برخی از سالمندان به دلیل کهنسالی و بیماری از انجام کارهای روزمره خود عاجز می‌مانند و به کمک نیاز دارند. پرستاران سالمند وظیفه نگهداری از این افراد را بر عهده دارند. گاهی اوقات ممکن است هزینه استخدام پرستار تمام وقت برای شما سنگین باشد یا این که فقط ساعات خاصی به پرستار نیاز داشته باشید. از این رو، پرستار سالمند ساعتی انتخاب بسیار مناسبی برای شما خواهد بود.

هر آنچه که باید از استخدام پرستار سالمند ساعتی بدانید

پرستاران سالمند وظایف بسیار سنگینی دارند و در جهت مراقبت از سالمندان می‌کوشند. هر چقدر که سن سالمندان بالاتر می‌رود، نیاز آن‌ها به کمک گرفتن نیز بیشتر خواهد شد. آنان برای انجام کارهای روزمره و بهبودی بیماریشان به کسی نیاز دارند که بتواند به آن‌ها کمک کند.

اکثر دوستان و خانواده سالمندان به دلیل مشغله‌های کاری و زندگی شخصی توانایی نگهداری سالمندان را ندارند، به همین دلیل ترجیح می‌دهند که برای نگهداری از سالمندان از پرستار استفاده کنند. پرستاران سالمند می‌توانند به شکل‌های مختلفی از آنان نگهداری کنند که یکی از آنان پرستار سالمند ساعتی است.

این گونه پرستاران وظایف بسیار کمتری نسبت به پرستاران نیمه وقت و تمام وقت دارند و فقط ساعات خاصی از روز را به نگهداری از سالمندان می‌پردازند. مثلا اگر بخواهید کارهای شخصی خود را انجام بدهید یا به مسافرت بروید، می‌توانید این پرستاران را استخدام کنید. لازم به ذکر است که حقوق و دستمزد آنان هم بر اساس ساعاتی که به نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل مشغول بوده اند محاسبه می‌شود. پرستار سالمند ساعتی می‌تواند در هر ساعتی از شبانه روز استخدام شود، بنابراین ساعات کاری متغیری دارد و ممکن است در این بین با چالش‌هایی نیز مواجه شود.

مطالعه بیشتر
هزینه دندانپزشکی در هر کشور چقدر است؟

ممکن است برخی افراد بخواهند که به صورت شبانه از سالمندان نگهداری کنید. پس اگر پرستار سالمند ساعتی هستید باید با این مسئله کنار بیایید.

انواع پرستار سالمند ساعتی

پرستارهای سالمند ساعتی به دسته‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شوند که به طور کلی وظایف آنان را هم مشخص می‌کند. این دسته بندی به شرح زیر است:

پرستار سالمند ساعتی افراد بیمار

این گونه پرستاران وظایف سنگین‌تری نسبت به پرستاران دیگر دارند و باید از دانش پزشکی نیز برای مراقبت از سالمند بیمار برخوردار باشند. برخی از سالمندان نیاز به تزریق آمپول، تعویض پانسمان یا تهیه دارو دارند که بدون داشتن دانش انجام این کارها امکان پذیر نیست. قبل از  استخدام پرستار سالمند بیمار باید کاملا مشخص شود که فرد سالمند چه بیماری دارد و چگونه باید از او مراقبت شود.

به همین دلیل، باید مدرک دانشگاهی پرستار را بررسی کنید تا ببینید که دانش کافی برای این کار را دارد یا خیر. برخی از آنان به قدری از آگاهی و دانش کافی برخوردار هستند که می‌توانند داروهای موردنیاز را تجویز هم بکنند. پس در استخدام آنان دقت کنید تا سلامت سالمند را به خطر نیندازید.

پرستار سالمند ساعتی بدون بیماری

برخی از سالمندان هم هستند که هیچ بیماری ندارند و از سلامت کامل جسمانی برخوردار هستند. نگهداری از این افراد بسیار راحت‌تر از افرادی است که دارای بیماری هستند. سالمندان با بالا رفتن سنشان به کسی نیاز دارند که مدام در اطرافشان باشد تا از نظر روحی قدرت بگیرند و احساس تنهایی نکنند. از طرفی، برخی افراد از نظر جسمانی هم تضعیف می‌شوند و برای کارهای روزانه به مشکل برمی‌خورند. به همین دلیل، پرستار سالمند ساعتی می‌تواند با سپری کردن مدتی کوتاه تمامی نیازهای این افراد را برطرف کند تا خانواده و اطرافیان این فرد دوباره بتوانند به او رسیدگی کنند.

مطالعه بیشتر
یک نفس راحت و خنک! (دستگاه بخور سرد)

هزینه استخدام پرستار سالمند ساعتی

برای استخدام این نوع پرستار، باید به نکات مختلفی دقت کنید تا بتوانید هزینه‌های لازم را برآورد کنید. دستمزد پرستاران ساعتی بر اساس فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شود که در ادامه می‌توانید آن‌ها را در نظر بگیرید:

  • منطقه جغرافیایی: شهرهای کوچک‌تر به دلیل هزینه کم رفت و آمد و پایین بودن هزینه‌های زندگی، معمولا دستمزد کمتری برای انجام خدمات پرستاری در نظر می‌گیرند. پس اگر در شهرهای بزرگ زندگی می کنید، بدانید که باید هزینه‌های بیشتری را برای استخدام پرستار سالمند ساعتی در نظر بگیرید.
  • ساعت کاری: پرستارانی که مدت کمتری از سالمندان نگهداری می‌کنند، معمولا دستمزد کمتری هم دریافت خواهند کرد. به طور کلی، حقوق پرستار سالمند بستگی به ساعات کاری او دارد. پس اگر پرستاری که استخدام کرده اید ساعات زیادی از والدین شما مراقبت می‌کند، باید حقوق بیشتری به او بدهید.
  • وضعیت جسمانی سالمند: سالمندانی که از مشکلات حرکتی برخوردار هستند یا بیماری خاصی دارند، نیازمند مراقبت بیشتری هستند، به همین دلیل این موضوع روی هزینه استخدام پرستار سالمند ساعتی تاثیر می‌گذارد.
  • میزان خدمات: وظایف همه پرستاران یکسان نیست و با توجه به شرایط جسمانی و روحی سالمند تغییر پیدا می‌کند. هر چقدر وضعیت جسمانی سالمند بدتر باشد باید خدمات بیشتری ارائه دهید.

وظایف پرستار سالمند ساعتی

همان طور که می‌دانید پرستاران سالمند باید وظایفی را انجام دهند تا بتوانند برای سالمندان مفید باشند. منظم و مرتب بودن اولیه وظیفه ای است که همه پرستاران باید آن را رعایت کنند.

برخی از پرستاران نسبت به رفتار صحیح با سالمندان اهمال می‌کنند و رفتار درستی با آنان ندارند. از مهم‌ترین وظیفه پرستاران این است که  با سالمند رابطه خوب و صمیمی ایجاد کنند تا بتوانند نیازهای او را تشخیص دهند. داشتن برنامه دارویی سالمند و نظارت به استفاده از آن‌ها در زمان تعیین شده از  وظایف مهمی است که یک پرستار سالمند ساعتی باید نسبت به آن دقت کافی داشته باشد.

مطالعه بیشتر
با دو روش ارزان واردات آشنا شوید

ماساژ بدن برای سالمندان می‌تواند بسیار مفید باشد. پس پرستاران سالمند باید بتوانند به خوبی و به آرامی این کار را انجام دهند. پانسمان کردن هم می‌تواند بسیار مفید باشد و افراد را از مراجعه به بیمارستان فارغ خواهد کرد. یک پرستار سالمند ساعتی باید بتواند غذای مناسب سالمندان را آماده کند و بر خوردن آن نیز نظارت داشته باشد.

استخدام پرستار سالمند به صورت ساعتی چه مزایایی دارد؟

اگر قصد دارید که یک پرستار سالمند ساعتی استخدام کنید، باید نسبت به مزایای آن آگاهی داشته باشید. اولین مزیتی که دارد، صرفه جویی در زمان است. زمانی که پرستار سالمند را استخدام می‌کنید، می‌توانید به کارهای خود برسید و او از والدین شما مراقبت خواهد کرد. از  طرفی، با استخدام این نوع پرستاران سالمندان می‌توانند در منزل خود بمانند و نیازی به زندگی آنان در خانه سالمندان نخواهد بود.

از آن جایی که سالمندان سیستم ایمنی ضعیف‌تری نسبت به دیگر افراد دارند، ماندن آن‌ها در منزل می‌تواند ریسک ابتلای آن‌ها به بیماری‌های مختلف را بسیار پایین بیاورد. در نتیجه، استخدام یک پرستار سالمند ساعتی می‌تواند بسیار مفید باشد.

ویژگی‌های پرستار ساعتی سالمند چیست؟

همان طور که پرستاران سالمند ساعتی از وظایفی برخوردار هستند، باید ویژگی‌هایی نیز داشته باشند تا به عنوان یک پرستار شایسته شناخته شوند.

پرستارانی که نظم را رعایت نمی‌کنند نمی‌توانند وظایف خود را به درستی به انجام برسانند. سعی کنید پرستاری را استخدام کنید که وقت شناس باشد  و به موقع در محل کار حاضر شود. همه پرستاران از جمله پرستار سالمند ساعتی باید نسبت به استحمام و نظافت سالمند بکوشند و بر برنامه غذایی او نظارت داشته باشند.

مطالعه بیشتر
بهترین سن برای ایمپلنت دندان

ارتباط صحیح با خانواده سالمند بسیار مهم است. از آن جایی که این افراد ساعات کوتاهی در نزد سالمندان هستند، باید همیشه در دسترس باشند و به شکل صحیح به خانواده فرد گزارش لازم را بدهند. اگر قصد استخدام یک پرستار سالمند ساعتی را دارید، می‌توانید با موسسه پرستاری سفیر آرامش تماس بگیرید.

سوالات متداول

چه بیماری‌هایی نیاز به استخدام پرستار ساعتی دارند؟

افراد با بیماری‌هایی مانند آلزایمر، سکته و سرطان به مراقبت یک پرستار سالمند ساعتی نیاز دارند.

آیا پرستار ساعتی فقط در روز می‌تواند از سالمندان مراقبت کند؟

خیر شما می‌توانید برای شیفت شب هم این پرستاران را استخدام کنید.

آیا همه سالمندان به پرستار سالمند ساعتی نیاز دارند؟

خیر فقط افرادی که برای چند ساعت تنها هستند، نیاز به این نوع پرستار خواهند داشت.

استخدام پرستار ساعتی به چه شکل است؟

با استفاده از خدمات مراکز اعزام پرستار می‌توانید بدون نگرانی پرستار مناسب خود را استخدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا