اخبار

هزینه دندانپزشکی در هر کشور چقدر است؟

همانطور که میدانید شغل دندانپزشکی در میان دیگر رشته های پزشکی رایج در دنیا نه تنها درآمد بهتری دارد، بلکه دانشجویان این رشته درس های راحت تری را در دانشگاه دارند. به همین سبب نیز بسیاری از افرادی که قصد ورود به دانشگاه و انتخاب رشته را دارند، دندانپزشکی را به عنوان یکی از اولویت های خود قرار میدهند. از طرفی اما شما میتوانید در کشور های دیگر غیر از ایران نیز به تحصیل این رشته بپردازید.

در ادامه این مقاله قصد داریم تا به پرسش هزینه دندانپزشکی در کشورهای مختلف چقدر است؟ پاسخ جامع و کاملی را ارائه دهیم. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

هزینه دندانپزشکی در کشورهای مختلف چقدر است؟

هزینه تحصیل دندانپزشکی در اتریش

اتریش یکی از کشور های اروپایی و توسعه یافته است. این کشور در اطراف خود دریایی ندارد و محصور در خشکی میباشد. پایتخت این کشور شهر وین است. شاید برایتان جالب باشد بدانید که این کشور به عنوان یکی از ۲۰ کشور برتر دنیا از نظر تولید ناخالص به شمار میرود. به همین سبب نیز مردم این کشور شرایط زندگی خوبی را دارند.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در اتریش برای افرادی که مقیم این کشور هستند و یا مقیم دیگر کشور های اروپایی میباشند رایگان است. اما طبق قوانین این کشور دانشجویان بین المللی باید برای تحصیل در هر ترم این رشته مبلغ ۷۲۷ یورو را بپردازند.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی

کشور اسلواکی نیز یکی دیگر از کشور های اروپای مرکزی است که با خشکی محصور شده و دسترسی به دریا ندارد. پایتخت این کشور براتیسلاوا است و زبان رسمی آن نیز اسلواکی میباشد. اسلواکی یک کشور صنعتی بوده و بیشتر درآمد خود را از طریق صادرات کالا های مختلف به کشور های دیگر تامین میکند.

مطالعه بیشتر
هر آنچه در مورد پرستار سالمند باید بدانید

هزینه تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی بر اساس نظر کارشناسان سایت ما به طور سالانه در حدود ۹۰۰۰ الی ۱۰۰۰۰ یورو تخمین زده میشود.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه

روسیه نیز یکی دیگر از کشور های بزرگ و پهناور دنیا میباشد. بخش عظیمی از این کشور در بخش های شمالی آسیا قرار دارد و بخش کوچکی از آن نیز اروپا قرار گرفته است. این کشور به دلیل نزدیکی به قطب شمال، آب و هوای بسیار سردی دارد. روسیه با وجود اینکه اوضاع اقتصادی خوبی را پشت سر نمیگذارد، اما باز هم گزینه مناسبی برای تحصیل به شمار میرود.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه به عواملی مانند شهر و دانشگاه محل تحصیل بستگی دارد. به طور متوسط هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در شهر مسکو ۷ هزار دلار میباشد.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در اتریش

هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

ترکیه نیز مانند روسیه بخش اعظمی از آن در قاره آسیا قرار دارد و تنها بخش کوچکی از آن در قاره اروپا واقع شده است. مساحت این کشور از تمامی کشور های اروپایی بیشتر بوده و زبان رسمی این کشور نیز ترکی میباشد. دین رسمی کشور ترکیه نیز اسلام است.

بر اساس مقاله های هزینه دندانپزشکی در کشورهای مختلف چقدر است؟، هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه حدود ۷ هزار لیر تا ۳۰ هزار لیر میباشد.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در قبرس

کشور قبرس جزیره ای است که در دریای مدیترانه واقع شده است. وضعیت زندگی مردم در کشور قبرس بسیار خوب بوده و این کشور به عنوان یکی از کشور های زیبا در شمال اروپا به شمار میرود. پایتخت قبرس شهر نیکوزیا است و این کشور به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم میشود.

مطالعه بیشتر
بهترین هدیه برای مدیر در سال 1402

هزینه تحصیل دندانپزشکی در قبرس معادل ۲۰ الی ۲۲ هزار دلار در سال میباشد. البته این هزینه بر اساس نوع تخصص و دانشگاه میتواند متغیر باشد.همین جذابیت در درامد موجب شده که سالیانه تعداد زیادی از دانشجویان خارجی برای تحصیل دندانپزشکی در قبرس به این کشور می ایند و اقدام به تحصیل و کار در این حوزه می کنند.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در کرواسی

کرواسی به عنوان ۱۲۷ امین کشور بزرگ دنیا به شمار میرود. این کشور در بخش های مرکزی و جنوب شرقی قاره اروپا واقع شده است. دین غالب مردم این کشور مسیحیت بوده و حدود ۲ درصد از مردم این کشور را مسلمانان تشکیل میدهند. این کشور نیز جزو کشور های توسعه یافته به شمار میرود و شرایط زندگی خوبی را برای مردم فراهم کرده است.

طبق مقاله های هزینه دندانپزشکی در کشورهای مختلف چقدر است؟، هزینه تحصیل دندانپزشکی در این کشور ۱۰۰۰۰ هزار یورو است.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در آمریکا

ایالات متحده آمریکا دیگر کشور قاره آمریکای شمالی است که در سال های اخیر دانشجویان بین المللی زیادی را از کشور های دیگر جذب کرده است. همانند کشور انگلیس، آمریکا نیز دانشگاه های بزرگ و معتبری دارد که آرزوی بسیاری از دانشجویان تحصیل در آنها میباشد. برخی از معروف ترین دانشگاه های آمریکا عبارت هستند از استنفورد، هاروارد، کل تک، شیکاگو و…

بر اساس اطلاعات سایت indeed در امد دندانپزشکان در امریکا تا ۲۳۰ هزار دلار در سال هم می تواند باشد.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در آلمان

احتمالا بیشتر شما عزیزان با کشور آلمان آشنایی دارید. آلمان یک کشور صنعتی در اروپای مرکزی است. یکی از اصلی ترین مزایای تحصیل در این کشور امکان تحصیل به زبان انگلیسی میباشد. همچنین آلمان این امکان را به شما میدهد تا پس از اتمام تحصیل خود در این کشور اقامت بگیرید.

مطالعه بیشتر
ایمپلنت دیجیتال بدون درد

در صورتی که به مقالات هزینه دندانپزشکی در کشورهای مختلف چقدر است؟ مراجعه کنید، متوجه خواهید شد که اگر بخواهید بدون آزمون وارد دانشگاه های این کشور شوید، باید برای هر ترم تحصیل مبلغی معادل ۶ الی ۱۶ هزار یورو را پرداخت کنید.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در کانادا

کشور کانادا یکی از کشور های قاره آمریکای شمالی است که مقصد مناسبی برای ایرانیان به شمار میرود. این کشور به دلیل شرایط خوب زندگی و همچنین قوانینی که برای دانشجویان بین المللی دارد، میتواند گزینه ایده آلی برای شما به شمار برود.

با توجه به نظر کارشناسان در ویدیو های هزینه دندانپزشکی در کشورهای مختلف چقدر است؟، هزینه تحصیل در این کشور معادل ۴۵ تا ۱۲۰ هزار یورو میباشد.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

هزینه تحصیل دندانپزشکی در انگلیس

انگلیس یکی از کشور های شمال اروپا است که مردم آن شرایط زندگی بسیار خوبی دارند. کشور انگلیس در شبه جزیره اسکاندیناوی قرار دارد و برخی از دانشگاه های مطرح جهان در این کشور قرار دارند. برخی از مهمترین دانشگاه های کشور انگلیس عبارتند از کمبریج، آکسفورد، منچستر، بیرمنگام، بریستول و….

در پاسخ به سوال هزینه دندانپزشکی در کشورهای مختلف چقدر است؟ باید خدمت شما عرض کنیم که هزینه تحصیل در این کشور برای مقطع کارشناسی بین ۲۰ تا ۴۰ هزار پوند میباشد. همچنین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز در محدوده ۱۰ تا ۲۰ هزار پوند قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا