معرفی درمان های دندانپزشکی

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

داشتن دندان های صاف و یکدست ایده‌آل همه افراد است. همه ما می‌ دانیم که دندان در زیبایی چهره ما تاثیر بسزایی دارد. از این رو به دنبال روش های مختلفی هستیم تا بتوانیم دندان هایمان را سفید کنیم. یکی از بهترین روش هایی که جهت بهبود لبخند در اولویت قرار دارد لمینت دندان می باشد.

اهمیت داشتن لبخندی زیبا

دندان صاف و سفید لازمه داشتن لبخند زیبا است. درمان ترمیمی لمینت برای کسانی که در صدد داشتن لبخند زیبا و دلنشین هستند یک موقعیت بسیار عالی به حساب می آید. لبخند تاثیر بسزایی در جذاب تر کردن چهره همه افراد دارد. داشتن لبخند زیبا بر روی اعتماد به نفس و عزت نفس تاثیرات زیادی می گذارد.

تجربه ثابت کرده کسانی که دندان های صاف تر و زیبا تری دارند از اعتماد به نفس بیشتری برای لبخند زدن و خندیدن در جمع برخوردارند. البته با کسب اطلاعات بیشتر به این موضوع پی می برید که داشتن دندان های صاف و لبخند زیبا تاثیرات بسیار زیادی در زندگی اجتماعی تان دارد‌.

در واقع یکی از فاکتور هایی که لبخند شما را جذاب تر و منحصر به فرد تر نشان می دهد داشتن دندان های سفید و منظم است. لمینت دندان می تواند به شما کمک بسیار عالی در جهت داشتن لبخند زیبا و دندان سالم کند. با انجام این روش درمانی دندان از نامنظم بودن و زرد بودن دندان های خود راحت می شوید.

اهمیت لمینت دندان

بعضی از افراد با مسواک زدن مداوم باز هم با تغییر رنگ دندان مواجه می‌ شوند. داشتن دندان های زرد رنگ و کدر تاثیرات منفی بر روی اعتماد به نفس بسیاری از افراد می گذارد. همین موضوع سبب می‌ شود تا افراد از خندیدن در جمع و لبخند زدن خودداری کنند زیرا اعتماد به نفس کافی ندارند. امروزه پیشرفت تکنولوژی در عرصه دندانپزشکی سبب شده تا این مشکلات از بین رود.  لمینت دندان یک روش بسیار عالی برای از بین بردن لکه های زرد رنگ دندان است. تغییر رنگ دندان یک مشکل طبیعی می باشد که به علت مصرف زیاد بعضی از مواد غذایی مانند چای و قهوه به وجود می آید. لذا تنها کاری که در صورت مواجهه با این مشکل می توان انجام داد مراجعه به دندانپزشک است.

 با داشتن دندان های سالم دیگر نگران بوی بد دهان و تغییر رنگ دندان نخواهید بود. این روش درمانی در کنار جنبه زیبایی که دارد برای از بین بردن بوی بد دهان و سلامتی دندان ها هم موثر است. بوی بد دهان یک مشکل نا مطلوبی می باشد که علاوه بر کاهش اعتماد به نفس، افراد را در جمع دوستانه خجالت زده می کند.

مطالعه بیشتر
دندان مصنوعی ثابت بهتر است یا متحرک

پوسیدگی دندان یکی از مهمترین عواملی است که منجر به ایجاد بوی بد و ناخوشایند در دهان می شود. تمیز و سالم نگه داشتن دندان ها یک امر بسیار مهمی محسوب می شود که همه افراد باید به آن توجه داشته باشند. اگر به دنبال از بین بردن لکه های تیره دندان هستید می توانید از خدمات لمینت دندان استفاده کنید.

هزینه لمینت دندان

یکی از سوالات متعدد و پرتکراری که در مورد لمینت دندان پرسیده می شود هزینه آن است. پارامتر های زیادی بر روی قیمت این روش ترمیم دندان تاثیرگذار هستند. لذا نمی‌ توان قیمت واحدی برای انجام این خدمات در نظر گرفت. یکی از پارامترهای موثر و تاثیر گذار بر روی قیمت لمینت دندان انواع مختلف آن است. انواع لمینت به چند دسته کامپوزیتی و سرامیکی تقسیم بندی می شوند.

از آنجایی که لمینت سرامیکی از جهات مختلف نظیر رنگ و استحکام ماندگاری بیشتری نسبت به لمینت کامپوزیتی دارد، می‌ توان گفت که قیمت این روش درمانی از لمینت کامپوزیتی بیشتر است. به طور کلی قیمت لمینت دندان به مواد استفاده شده و کیفیت ساخت هم بستگی دارد.

میزان ماندگاری لمینت هم یکی از مهمترین نکاتی است که باید مد نظر قرار بگیرد. لمینیت سرامیکی ماندگاری ۱۰ ساله و کامپوزیت ماندگاری ۴ ساله دارد. موقعیت های غیر منتظره‌ای که پیش می آیند بعضی مواقع سبب شکستن دندان می شوند. روش درمانی لمینت یکی از روش های بسیار عالی می باشد که نقض دندان ها را از بین می برد.

 کسانی که فاصله بین دندان هایشان زیاد است می توانند با این روش شکاف بین دندان ها را بپوشانند. لمینت دندان با دادن رنگ طبیعی به دندان ‌ها کمک بسیار زیادی به داشتن لبخند جذاب می کند.

مطالعه بیشتر
نایت گارد یا محافظ دهان شبانه چیست؟ + بررسی مشخصات و ویژگی های نایت گارد

جمع بندی

داشتن دندان های نامرتب و زرد رنگ تاثیرات منفی بر روی میزان اعتماد به نفس افراد دارد. یکی از فاکتور های تاثیر گذار در داشتن لبخندی زیبا دندان سفید و مرتب می باشد. لمینت دندان یک روش بسیار عالی برای از بین بردن نقض های دندان و داشتن لبخند منحصر به فرد محسوب می شود. از این رو برای داشتن اعتماد به نفس بیشتر برای خندیدن و لبخند زدن بهترین کار رعایت بهداشت دهان و دندان می باشد. مراجعه به سایت دکتر کندری به علاقه مندان به لمینت دندان کمک می کند تا تصمیم بهتری در این مورد اتخاذ نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا