معرفی درمان های دندانپزشکی

لیست بهترین متخصصان برتر کامپوزیت دندان در تهران به انتخاب مجله آموزشی جامعه دندانپزشکی برای خانواده

کامپوزیت دندان یکی از روش‌های تضمین‌شده برای رفع نواقص دندانی مختلف از جمله لک و فاصله بین دندانی است. در این روش دندانپزشک با استفاده از موادی همرنگ با دندان طبیعی، لک‌های موجود در سطح دندان، شکستگی‌ها و دیگر نواقص جزئی را ترمیم می‌کند. بهترین دکتر کامپوزیت در تهران باید دارای تجربه و تخصص کافی باشد و از بهترین متریال دندانپزشکی و از تجهیزات پیشرفته و فناوری‌های جدید استفاده کند. در ادامه این مقاله، می خواهیم نکات مهم را برای انتخاب بهترین متخصص کامپوزیت در تهران توضیح می‌دهیم.


فهرست مطالب


متخصص کامپوزیت دندان کیست؟

به طور کلی زمانی که درباره متخصص کامپوزیت دندان صحبت می شود منظور ۳ دندانپزشک است که در رشته های ترمیمی و زیبایی، پروتزهای دندان و دندانپزشکی عمومی فعالیت می کنند:

متخصص ترمیمی و زیبایی دندان

این متخصص دوره دندانپزشکی عمومی را پشت سر گذاشته و بعد از سپری کردن طرحِ خود به مدت ۳ سال دیگر وارد دانشگاه می شود تا هرچیزی که در حیطه ترمیم های دندانی و تکنیک های زیبایی لبخند است را به صورت آکادمیک و عملی فرا بگیرد. (انواع ست های دندانپزشکی)

متخصص کامپوزیت دندان

این متخصص به تمام انواع ترمیم های دندانی آشناست و به اصول زیبایی شناسی لبخند کاملا مسلط است. درمان هایی که این متخصص انجام می دهند بسیار گسترده هستند ولی انواع ترمیم های تخصصی مانند بیلداپ دندان، درمان های ونیری (لمینت و کامپوزیت)، بلیچینگ، افزایش طول تاج و … شناخته شده ترین درمان هایی هستند که توسط این متخصص انجام می شوند.

از آنجا که این متخصص به صورت تخصصی درمان های مرتبط با کامپوزیت دندان (از قبیل ونیر کامپوزیت دندان، باندینگ کامپوزیت محدود، بیلداپ دندان با کامپوزیت و …) را برای مراجعان انجام می دهند، به عنوان متخصص کامپوزیت دندان نیز شناخته می شوند. در واقع بیشتر افراد زمانی که از متخصص کامپوزیت دندان صحبت می کنند منظورشان متخصصان ترمیمی و زیبایی است.

متخصص پروتزهای دندانی

به طور مشابه، متخصص پروتزهای دندانی در واقع دندانپزشکانی هستند که بعد از دوره عمومی و طرح خود، ۳ تا ۴ سال دیگر در خصوص احیای دندان با کمک انواع درمان های پروتزی مانند ایمپلنت، اوردنچرف دنچر، پل دندانپزشکی، روکش دندان و … آموزش می بینند. این متخصصان بهترین گزینه برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته هستند و دانش و مهارت بالایی در این خصوص دارند. (دندان ساز)

بهترین دکتر کامپوزیت تهران

گاها ممکن است به این متخصصان، متخصص کامپوزیت دندان نیز گفته شود زیرا آن ها نیز می توانند درمان های لمینتی و کامپوزیتی را برای مراجعان خود انجام دهند.

مطالعه بیشتر
علت‌ زردی و لکه دار شدن دندان ها چیست؟ + آشنایی با روش های خانگی سفید کردن دندان

دندانپزشک عمومی

به جز دو متخصصی که به آن ها اشاره شد، دندانپزشکان عمومی نیز می توانند متخصص کامپوزیت دندان به شمار بیایند. در واقع ما دندانپزشکان باتجربه ای داریم که برای سال ها انواع درمان های مرتبط با اصلاح طرح لبخند مانند لمینت و ونیر کامپوزیت را انجام می دهند.

با این حال در بیشتر موارد، دندانپزشک عمومی مراجعانی که درخواست درمان های تخصصی، طبیعی و حرفه ای دارند را به متخصصان ترمیمی و زیبایی ارجاع می دهند زیرا این متخصصان با صبر و حوصله زیاد، استفاده از متریال استاندارد و با در نظر گرفتن اصول زیبایی شناختی درمان های طبیعی و باکیفیت بیشتری ارائه می دهند.

چگونه بهترین دکتر کامپوزیت را پیدا کنیم؟

احتمالاً شما بتوانید حتی با نگاه کردن به تابلوی مطب ها و کلینیک ها، یک متخصص کامپوزیت پیدا کنید و مشکلی در این خصوص نخواهید داشت. با این حال، اگر به دنبال درمان های کامپوزیتی با نتایج طبیعی هستید و مصمم هستید که درمانتان کیفیت بهتری داشته باشد توصیه می شود که درمان خود را نزد یکی از دندانپزشکانی که معرفی شد انجام دهید. این متخصصان تجربه بالایی دارند و می توانند با در نظر گرفتن سطح انتظارات شما، درمان های باکیفیتی ارائه دهند.

از طریق روش های زیر می توانید دندانپزشکانی با این خصوصیات پیدا کنید:

از دندانپزشک عمومی و خانوادگی خود کمک بگیرید

دندانپزشک خانوادگی شما می تواند به شما در یافتن یک متخصص کامپوزیت خوب کمک کند. تنها کافیست از ایشان بخواهید که شما را به یک متخصص ترمیمی و زیبایی یا دندانپزشک باتجربه دیگری که باتجربه است ارجاع دهند. (ترتیب رویش دندانهای شیری)

مطالعه بیشتر
آشنایی با نحوه پیوند استخوان فک پیش از ایمپلنت دندان + فیلم پیوند استخوان فک

در اینترنت جستجو کنید

خودتان می توانید در اینترنت جستجو کنید! در حال حاظر بیشتر دندانپزشکان سایت اینترنتی دارند و یا در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند. اگر آن ها درمان های کامپوزیتی انجام دهند و یا در این خصوص شناخته شده باشند قطعا به این موضوع در سایت یا پروفایل شبکه های اجتماعی خود اشاره می کنند.

با دنبال کردن پست های سایت، اطلاعات تماس، تصاویر قبل و بعد و بازخورد مراجعان می توانند یک متخصص کامپوزیت خوب انتخاب کنید. تنها کافیست صبر و حوصله کافی برای اینکار را داشته باشید. در هر شهری که زندگی می کنید می توانید جستجوی خود را با عبارتی مانند متخصص کامپوزیت دندان در تهران، کرج و … آغاز کنید و بعد از آن لیستی از دندانپزشکان برای شما نشان داده می شود….

مطمئن شوید که دندانپزشک انتخابی شما به اندازه کافی باتجربه است

تجربه نقش مهمی در موفقیت درمان های زیبایی مخصوصا ونیر کامپوزیت و لمینت دندان دارد. هرچه تجربه بیشتر باشد، درمان باکیفیت تر خواهد بود. به عنوان مثال یک متخصص ترمیمی و زیبایی که بیش از ۱۰ سال سابقه فعالیت تخصصی در این زمینه دارد، ممکن است سالانه صدها مورد درمان کامپوزیتی انجام داده باشد. این در حالیست که متخصصان جوانتر با وجود مهارت بالا درمان های کمتری انجام داده باشند.

مراحل کامپوزیت دندان به چه صورت است؟

برای کامپوزیت دندان باید مراحلی طی شود تا شما دندان هایی زیبا دارا شوید که این مراحل طبق گفته بهترین دکتر کامپوزیت در تهران به شرح زیر می باشند :

 1. در اولین مرحله‌، برای آماده سازی دندان ها در صورت نیاز هرگونه کار مربوط به زیبایی و درمانی دندان مانند لیفت لثه انجام می شود.
 2. اگر که نیاز باشد یک آماده سازی کوچک بر روی دندان فرد باید انجام شود.
 3. در این مرحله باید رنگ کامپوزیت دندان به درستی انتخاب شود‌.
 4. پس از آن باید دندان ها را ایزوله کرد، اسید زد، شست و خشک کرد.
 5. انواع مختلف کامپوزیت مورد استفاده قرار می گیرد و بهترین دکتر کامپوزیت در پونک شروع به انجام کامپوزیت ونیر می‌کند.
 6. در این مرحله ونیر کامپوزیت را پالیش و تکمیل می کنند.
 7. فیزیولوژیک لثه بعد از درمان شستشو می شود.
مطالعه بیشتر
دندانسازی چیست؟ + معرفی انواع پروتز دندان متحرک

درباره کامپوزیت دندان تهران

کامپوزیت دندان تهران یکی از روش های مناسب برای زیباسازی دندان ها و خط لبخند است. در این روش خمیری مخصوص که ترکیبی از پلاستیک و شیشه خاص است، روی دندان ها قرار گرفته و سپس با تابش لیزری، سفت می شوند و به دندان ها می چسبند و همچون دندان طبیعی برای فرد کار می کند. از همین رو طرفداران زیادی پیدا کرده و بسیاری به دنبال مرکز کامپوزیت هستند. حال از آنجایی که خیلی ها نیازهایشان را در اینستاگرام جستجو می کنند، احتمالا صفحات اینستاگرام دکتر کامپوزیت دندان در تهران یا اینستاگرام بهترین مرکز کامپوزیت دندان در تهران و معرفی پیج های معروف در این حوزه، مورد علاقه شما هم باشد. (دهانشویه ایمپلنت)

بهترین مرکز کامپوزیت دندان در تهران اینستاگرام

در این بخش می خواهیم با هم بهترین دکتر کامپوزیت تهران و بهترین پیج های اینستاگرام کامپوزیت دندان در تهران را بشناسیم و سری به اینستاگرام بهترین مرکز کامپوزیت دندان در تهران بزنیم:

۱. پیج اینستاگرام پرستیژ کلینیک

پرستیژ کلینیک به عنوان یکی از شناخته شده ترین مراکز خدمات سطح بالای دندانپزشکی، بهترین خدمات کامپوزیت دندان را ارائه می دهد. در این کلینیک پزشکان متخصص از مرحله مشاوره و معاینه یا چکاپ های پس از کامپوزیت، مرحله به مرحله و با دقت با شما همراه هستند. با کلیک روی لینک زیر میتوانید به پیج اینستاگرام پرستیژ کلینیک بروید.

https://www.instagram.com/prestigeclinic/?hl=en

۲. بهترین دکتر کامپوزیت تهران – دکتر مهرداد فلاح

دکتر مهرداد فلاح یکی از متخصصان دکتر کامپوزیت دندان، به نام در رشته کامپوزیت و لمینت است. او دارای بورد تخصصی و متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی است. دکتر فلاح یکی از فعال ترین پیج ها را در جستجوی اینستاگرام کامپوزیت دندان در تهران دارد. ایشان را می توانید از طریق نشانی زیر در اینستاگرام دنبال کنید.

https://www.instagram.com/drmehrdadfallah/?hl=en

۳. بهترین دکتر کامپوزیت تهران – دکتر بهروز فرجی

دکتر کامپوزیت دندان، بهروز فرجی، فارغ التحصیل از اروپا، یک جراح و دندانپزشک و متخصص کامپوزیت در تهران است. دکتر فرجی را با کلیک روی لینک زیر می توانید در اینستاگرام دنبال کنید.

مطالعه بیشتر
ایمپلنت دندان چه عوارضی دارد؟

https://instagram.com/dr.behrooz_faraji?igshid=YmMyMTA2M2Y=

۴. دندانپزشکی نسترن

دندانپزشکی نسترن با داشتن متخصصانی در زمینه های کامپوزیت، لمینت، ارتودنسی و ایمپلنت فعالیت می کند و یکی از پیج های خوب در بین صفحات مجازی اینستا کامپوزیت دندان در تهران است. این دندانپزشکی را از طریق نشانی زیر می توانید دنبال کنید.

https://instagram.com/nastarandentalbeauty?igshid=YmMyMTA2M2Y=

لیست بهترین بهترین دکتر کامپوزیت در تهران


مواد دندان پزشکی


۱. بهترین متخصص کامپوزیت دندان – دکتر اردوان صنفی

جناب دکتر اردوان صنفی جراح دندانپزشک ، ایمپلنتولوژیست ICOI آمریکا و رئیس دپارتمان دندانپزشکی کانون مربیان فوتبال میباشند. کلینیک تخصصی دندانپزشکی دکتر اردوان صنفی در طی ۱۰ سال سابقه فعالیت در زمینه خدمات تخصصی درمانی و زیبایی با متدهای نوین ، تجربه و مهارت بالا و امکانات روز دنیا در خدمت شما عزیزان می باشد.

دکتر اردوان صنفی

خدمات دکتراردوان صنفی:

 • لمینت سرامیکی
 • کامپوزیت ونیر
 • ایمپلنت دیجیتال
 • ایمپلنت فوری
 • جراحی لثه
 • بلیچینگ
 • Open sinus lift
 • ترمیم درمان ریشه(RCT)
آدرس تهران ، خیابان شریعتی ، خیابان خواجه عبدالله انصاری ، پلاک ۱۷۲ ، واحد ۵ ، طبقه اول
شماره تماس۰۲۱۲۲۸۶۶۴۰۸ – ۰۹۱۰۹۸۸۱۸۲۵ 
اینستاگرامdrsenfi.drgholami

۲. دکتر شیوا محمدی

در کلینیک تخصصی دندانپزشکی اریجین کلیه خدمات دندانپزشکی توسط تیمی از بهترین متخصصین دندانپزشکی کشور در محیطی vip باشرایطی کاملا ایزوله وبا پذیرش تنها یک بیمار در تایم مختص به هر نفر، به جهت جلوگیری ازکرونا و ایجاد ایمنی کامل انجام می گیرد . ما با تیمی از بهترینهای دندانپزشکی کشور در محیطی آرام ، جدیدترین تکنیک های دندانپزشکی زیبایی دیجیتال (لمینیت سرامیکی،کامپوزیت ونیر)را با به روزترین مواد و تجهیزات به شما عزیزان زیبا پسند ارائه خواهیم داد. ایمپلنت کاملا بدون درد به روش دیجیتالی و تخصصی توسط جراح و متخصص فک و صورت با بهترین برندهای ایمپلنت روز دنیا انجام می گیرد. (هزینه براکت کنده شده)

خدمات: 

 • لمینیت سرامیکی
 • کامپوزیت ونیر
 • بلیچینگ دندان
 • پروتز
 • عصب کشی
 • ترمیم
 • ارتودنسی
 • جراحی کاشت دندان (ایمپلنت)
 • جراحی دندانهای نهفته
 • جراحی تصادفات و صدمات وارده به فک، صورت، گونه و دهان
 • پیوند استخوان و ایمپلنت
 • جراحی سینوس های فک
آدرسنیاوران-جم سنتر-طبقه۱۴
شماره تماس۰۹۳۶۶۹۰۱۱۹۳
اینستاگرامorigin.dentalhouse

۳. بهترین متخصص کامپوزیت دندان – دکتر ندا هادی

خانم دکتر ندا هادی یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در تهران اند و ایشان جراح و دندانپزشک زیبایی در سال ۱۳۸۶ فارغ التحصیل شده اند و در طول دوره تحصیل جزء رتبه هاى برتر دانشگاه بودند. از سال ١٣٨٧ مطب خود را اندازى کردند و ده سال سابقه فعالیت در مطب دارند. ایشان همچنین موفق به اخذ تعداد زیادى گواهینامه ( سرتیفیکت) از معتبرترین مراکز دانشگاهى داخل و خارج کشور در زمینه هاى مختلف دندانپزشکى شده اند.

خدمات :

 • زیبایى
 • پروتز
 • ایمپلنت
 • جراحى لثه
 • کامپوزیت
 • سفید کردن دندان
 • اصلاح طرح لبخند
 • کشیدن دندان عقل
 • جرم گیری دندان
 • ترمیم دندان
مطالعه بیشتر
پروتز دندان بهتر است یا ایمپلنت؟(تجربیات کاربران)
آدرستهران، شریعتی، ضلع شمال شرقی پل سیدخندان، ساختمان٢۴، طبقه اول غربی، واحد۵
شماره تماس۲۶۷۰۲۷۸۷ -۰۲۱
اینستاگرام

۴. کامپوزیت دندان در تهران، غزال آرش راد

دکتر غزال آرش راد تحصیلات راهنمایی و دبیرستان خود را در مدرسه فرزانگان ( سمپاد ) به پایان رساندند؛ ایشان در سال ۸۲ با مدرک دکترای دندانپزشکی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شدند و تحصیلات تخصصی شان را در رشته پروتزهای دندانی و ایمپلنت در دانشگاه شهید بهشتی در سال ۸۹ به پایان رساندند و موفق به کسب بورد تخصصی این رشته شدند. (کامپوزیت)

همچنین در کارنامه حرفه ای خود سابقه عضویت در هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی ، سخنرانی های متعدد در کنگره های علمی دندانپزشکی و مقالات علمی تحقیقی در مجله های معتبر دندانپزشکی را نیز دارا می باشند؛ ایشان یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در تهران می باشند.

خدمات دکتر غزال آرش راد :

 • دندانپزشکی زیبایی شامل لمینت کامپوزیتی و سرامیکی و روکش زیرکونیایی یا تمام سرامیک
 • انواع پروتزهای ثابت متکی بر دندان (روکش ها)
 • انجام ایمپلنت دندان از مرحله کاشت (جراحی) تا پروتز (روکش) از یک‌ دندان تا بازسازی کامل تمام دندانها
 • ترمیم یا پر کردن دندان ها
 • جرم گیری با دستگاه اولتراسونیک و ایرفلو (پرفی میت)
آدرسسعادت آباد، خیابان سرو غربى، خیابان بخشایش، خیابان پانزده غربی، روبه روی بیمارستان عرفان، ساختمان پزشکان سینا، طبقه سوم، واحد یازده
شماره تماس۰۲۱-۲۶۷۶۰۵۸۰
اینستاگرام

۵. دکتر هادی درویش پور

دکتر هادی درویش پور دارای درجه دکتری تخصصی در رشته ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت می باشند؛ این افتخار را داشته اند که در بالاترین آزمون تخصصی ارتودنسی ایران که توسط وزارت بهداشت برگزار می گردد رتبه اول بورد تخصصی را کسب نمایم و مورد تقدیر توسط وزیر محترم بهداشت و رئیس سازمان نظام پزشکی ایران قرار گیرند؛ امیدوارند که با همکاری سایر کارکنان کلینیک بتوانند خدمات ارتودنسی شایسته و لبخندی زیبا را برای شما به ارمغان بیاورند.

دکتر هادی درویش پور

خدمات :

 • لمینیت دندان
 • بلیچینگ
 • کامپوزیت
 • ارتودنسی
 • درمان ریشه دندان
 • روکش سرامیکی دندان
 • جراحی دندان عقل
مطالعه بیشتر
ایمپلنت دندان چه عوارضی دارد؟
آدرستهران، دهکده المپیک، میدان المپیک، ضلع جنوب غربی، کوچه ۲۷، پلاک ۱۷
شماره تماس۰۲۱-۴۴۱۶۱۱۲۳
اینستاگرام

۶. دکتر سعید قریشی

آقای دکتر سعید قریشی متخصص ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت متولد ۱۳۵۴ در شهر تهران است؛ وی در سال ۱۳۷۲ تحصیلات دندانپزشکی عمومی را در دانشگاه شهید بهشتی آغاز کردند و در سال ۱۳۷۷ با معدل ممتاز و کسب رتبه سوم از دانشگاه شهید بهشتی فارغ التحصیل شده اند. (ترتیب افتادن دندان شیری)

آقای دکتر سعید قریشی در سال ۱۳۷۹ برای تحصیل در رشته ارتودنسی در دانشگاه دندانپزشکی مشهد پذیرفته شده و در سال ۱۳۸۲ از دانشگاه فارغ ااتحصیل شدند؛ در همان سال در امتحانات بورد کشوری موفق به اخذ رتبه اول بورد تخصصی ارتودنسی کشور در سال ۱۳۸۲ شدند و لوح تقدیر از وزیر بهداشت دریافت نموده اند.

آقای دکتر سعید قریشی از سال ۱۳۸۲ تا سال ۱۳۹۳ علاوه بر انجام فعالیتهای علمی، آموزشی و آشنایی با جدیدترین متدهای ارتودنسی در داخل و خارج کشور به صورت خصوصی در درمان بیماران فعالیت می نمودند؛ ایشان یکی از بهترین دکتر کامپوزیت در تهران اند.

دکتر سعید قریشی

خدمات دکتر سعید قریشی :

 • بلچینگ دندان
 • کاشت دندان
 • ارتودنسی
 • اصلاح طرح لبخند
 • جراحی فک
 • اصلاح طرح لبخند لثه
 • کامپوزیت ونیر
آدرستهران، سعادت آباد، میدان فرهنگ، بلوار ۲۴ متری، پلاک ۱۱، واحد ۲
شماره تماس۰۲۱-۲۲۰۷۳۷۸۵
اینستاگرام

سخن پایانی

شما در این مقاله با بهترین متخصصان برتر کامپوزیت دندان در تهران به انتخاب مجله آموزشی جامعه دندانپزشکی برای خانواده آشنا شدید. همچنین از مشخصات و آدرس آنها آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود. (دندان خراب کودکان)

سوالات متداول

مدت زمان ماندگاری کامپوزیت دندان چقدر است؟

به طور کلی طول عمر کامپوزیت های دندانی بین ۴ تا ۵ سال است. اما با توجه به کیفیت کامپوزیت، نحوه جایگذاری روی دندان و شرایط مراقبت از دندان ها ممکن است طول عمر کامپوزیت دندان افزایش یافته یا کاهش پیدا کند.

در چه مواردی از کامپوزیت ونیر استفاده می شود؟

معمولاً برای بازسازی و پر کردن دندان ها از کامپوزیت ونیر استفاده می کنند. البته باید توجه داشته باشید که مدل های مختلفی از کامپوزیت ونیر براساس کیفیت ساخت و برند سازنده وجود دارد. بنابراین هنگام انجام کامپوزیت ونیر از دندانپزشک بخواهید تا از بهترین کامپوزیت برای دندان های شما استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا